Adomo Mickevičiaus muziejus Kaune

Adomo Mickevičiaus muziejus įrengtas XV a. gotikiniame name, kuris vadinamas Perkūno namu. Tai vienas seniausių ir gražiausių statinių Kaune. Dabar šis namas priklauso Jėzuitų gimnazijai. Kauno  apskrities  mokykloje 1819–1823 m. dirbo ir gyveno poetas Adomas Mickevičius. Poeto garbei 1998 m. buvo atidarytas muziejus  ir pavadintas Adomo Mickevičiaus muziejumi. Muziejaus ekspozicija atspindi poeto gyvenimo ir jo kūrybos Kaune kelią.  Eksponuojami A. Mickevičiaus kūriniai ir jų vertimai į lietuvių kalbą, taip pat vykdoma kultūrinė, šviečiamoji veikla, rengiami poezijos vakarai, susitikimai, konferencijos, parodos.

Patys vertingiausi muziejaus eksponatai yra keturios knygos iš asmeninės A. Mickevičiaus bibliotekos, jo studijų draugo iš Vilniaus F. Malevskio laiško faksimilė. Taip pat portretai, kuriuos padovanojo Vilniaus dailės muziejus: P. Borelis pagal B. Šimanovską. Celina Šimanovska-Mickevičienė su dukromis. 1851; H. Goca. A. Mickevičius; V. Valkevičius pagal Z. Šimanovską. A.Mickevičius; B. Dluskis. A. Mickevičius; M. E. Andriolis. Iliustracijos A. Mickevičiaus poemai „Ponas Tadas“; M. M. Guiskis. A. Mickevičius; Nežinomas XIX a. dailininkas. A. Mickevičius. Muziejuje  saugomi du gipsiniai poeto biustai ir skulptūra, kurie buvo rasti Panevėžyje.

Lenkijos institutas Vilniuje / Instytut Polski w Wilnie

www.lenkijosinstitutas.lt
 
Anna Pilarczyk-Palaitis   
Tel.:    (8 5) 266 0668
El. paštas: anna.pilarczyk@lenkijosinstitutas.org
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

http://www.lmnsc.lt  
Rasa Rutkauskienė
   
Tel.:     (8 5) 267 1930
El. paštas: rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

Organizatoriai neatsako už skelbiamos informacijos turinį bei už galimus trečiųjų šalių teisių pažeidimus. Atsakomybė už skelbiamos informacijos turinį tenka konkretaus projekto dalyviams