Grafų Pliaterių rūmai

XVIII a. Vilniaus senamiestyje, Bokšto g. 14 esanti valda priklausė grafų Pliaterių šeimai.

Manoma, kad grafienė O. Pliaterienė savo namus Pilies g. 11/Skapo g. išmainė į šiuos rūmus Bokšto g., kuriuose lankydavosi universiteto profesoriai, vykdavo aukštuomenės pokyliai, buvo svarstomos krašto politinės ir ūkinės problemos.

Pagal 1808 m. dokumentus, O. Pliaterienės rūmuose buvo viena salė, 7 dideli ir keliolika mažesnių kambarių, daugybė įvairių pagalbinių patalpų, arklidės ir tų laikų garažas – vežiminė karietoms. Rūmų savininkė gyveno II aukšte, kuriame jos apartamentai užėmė net 7 kambarius.

Rūmai priskiriami klasicizmui su charakteringais elementais, portikais ir galerijomis. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad XVI a. šioje teritorijoje buvo mūrinių gotikos laikotarpiui priskirtinų pastatų, kurie vėliau panaikinti.

Aplinka nuo tų laikų, kai čia gyveno grafai, gerokai pasikeitė, kaip ir patys rūmai. Tiesą sakant, jų beveik ir nebuvo likę – tik vienas ilgas pastatas. Keitėsi ir jų šeimininkai. Pliateriai 1817 m. rūmus pardavė grafui M. Valickiui. Dar vėliau rūmus perėmė Vilniaus universitetas. Galiausiai jau smarkiai sunykusius II pasaulinio karo metais pribaigė į juos pataikiusi bomba.

Lenkijos institutas Vilniuje / Instytut Polski w Wilnie

www.lenkijosinstitutas.lt
 
Anna Pilarczyk-Palaitis   
Tel.:    (8 5) 266 0668
El. paštas: anna.pilarczyk@lenkijosinstitutas.org
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

http://www.lmnsc.lt  
Rasa Rutkauskienė
   
Tel.:     (8 5) 267 1930
El. paštas: rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

Organizatoriai neatsako už skelbiamos informacijos turinį bei už galimus trečiųjų šalių teisių pažeidimus. Atsakomybė už skelbiamos informacijos turinį tenka konkretaus projekto dalyviams