Liudvikas Lazaras Zamenhofas

Liudvikas Lazaras Zamenhofas (Ludwik Lejzer, Ludwik Łazarz Zamenhof) – akių gydytojas, filologas ir esperanto kalbos kūrėjas. Gimė Balstogės mieste Lenkijoje. Su savo žmona Klara susipažino Kaune. Vėliau Klaros sesuo yra rašiusi: „Kai Zamenhofas savo artimiesiems pasakė apie ketinimą išleisti knygą apie tarptautinę kalbą, jie palaikė jį nenormaliu žmogumi. Tik mano miręs tėvelis suprato Zamenhofą, mielai parėmė jį, davė jam reikiamų lėšų leidybai.“ Žinoma, kad dar prieš jungtuves jų tėvas pasakęs dukrai: „Tavasis Lazaris yra genijus, jo laukia Šventa misija“. 1887 m. liepos 26 d. Varšuvoje, Chaimo Kelterio spaustuvėje, išleista pirmoji knyga „Tarptautinė kalba. Įžanga ir pilnas vadovėlis“ („Lingvointernacia. Antaŭparolokajplenalernolibro“).

Kaune Zamenhofas lankydavo savo uošvius, čia įvyko jųdviejų su Klara sužieduotuvės. Kartą jis čia viešėjo dešimt dienų, nors išreiškė norą pabūti ilgėliau. 1887 m. rugpjūčio 9 d. įvyko Lazario ir Keilos (Klaros) jungtuvės. Neabejojama, kad jos įvyko Kaune toje pačioje Pažeskaja (Pažų) gatvėje, dar 1850 m. pastatytoje romantizmo epochos ir iki šių dienų išlikusioje sinagogoje. Dabar tai L. Zamenhofo g. 7 / Kurpių 10.

Lenkijos institutas Vilniuje / Instytut Polski w Wilnie

www.lenkijosinstitutas.lt
 
Anna Pilarczyk-Palaitis   
Tel.:    (8 5) 266 0668
El. paštas: anna.pilarczyk@lenkijosinstitutas.org
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

http://www.lmnsc.lt  
Rasa Rutkauskienė
   
Tel.:     (8 5) 267 1930
El. paštas: rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

Organizatoriai neatsako už skelbiamos informacijos turinį bei už galimus trečiųjų šalių teisių pažeidimus. Atsakomybė už skelbiamos informacijos turinį tenka konkretaus projekto dalyviams