Šventasis Kazimieras

Šventasis Kazimieras – dangiškasis Lietuvos globėjas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis (Kazimiero IV Jogailaičio sūnus). Dėl savo pamaldumo ir doro gyvenimo 1602 m. paskelbtas šventuoju. Pamaldumą įgijo po nesėkmingo žygio į Budą. Kazimierui teko būti net plėšimų, sukilimų dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimų liudininku, ir tai tapo dideliu išbandymu trylikamečiui.

Kaune, dabartiniuose Senuosiuose Kauno kunigaikščių rūmuose, Šv. Kazimieras buvo apsistojęs dar būdamas vaikas. Šie rūmai savo kilmę skaičiuoja jau nuo XV amžiaus: būtent nuo tada ne kartą perstatytame, karų apgriautame, atstatytame, paskirtį keitusiame kvartale, įvairių istorinių šaltinių duomenimis, buvo pranciškonų vienuolynas, pavieto teismas, pirklių namai, miesto gaisrininkų būstinė. XVI a. šiuose namuose veikė valdovų rūmai. Pasak L. Potockio, Lietuvos ir Lenkijos valdovai lankydamiesi Kaune, apsistodavo pilyje pastatytam prie upės šalia Pranciškonų vienuolyno (pagal L. Potockio knygą „Prisiminimas apie Kauną“). Mažasis Šv. Kazimieras šiame pastate viešėjo kartu su tėvu Kazimieru Jogailaičiu bei dar penkiais broliais ir seserimis besislėpdami nuo maro.

Lenkijos institutas Vilniuje / Instytut Polski w Wilnie

www.lenkijosinstitutas.lt
 
Anna Pilarczyk-Palaitis   
Tel.:    (8 5) 266 0668
El. paštas: anna.pilarczyk@lenkijosinstitutas.org
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

http://www.lmnsc.lt  
Rasa Rutkauskienė
   
Tel.:     (8 5) 267 1930
El. paštas: rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

Organizatoriai neatsako už skelbiamos informacijos turinį bei už galimus trečiųjų šalių teisių pažeidimus. Atsakomybė už skelbiamos informacijos turinį tenka konkretaus projekto dalyviams