VladislavoStarevičiaus memorialinė lenta

Vladislavo Starevičiaus memorialinė lenta Kauno gyventojams buvo atidengta 2007 metais. Ši lenta yra Kauno rotušės aikštėje. Lentoje yra parašyti šie žodžiai: „Šiame pastate, tuometiniame Kauno miesto muziejuje, kinematografininko kelią pradėjo Vladislavas Starevičius (1882–1965), sukūręs pirmuosius pasaulyje lėlinės animacijos šedevrus.“ Šalia lentos yra metalinės žiogo, skruzdės ir elniaragio skulptūros, kurios vaizduoja V. Starevičiaus kūrinių veikėjus. Memorialinės lentos centre yra nedidelis ekranėlis, kuriame visą parą yra rodomi jo kūriniai. Jis 1886–1912 m. su pertraukomis gyveno Kaune.  Lietuvos lenkakalbių kilmės režisierius, lėlinės animacijos pradininkas, Vladislavas Starevičius yra sukūręs labai daug kūrinių: „Virš Nemuno“ 1909 m., „Vabalai skarabėjai“ 1909 m., „Lucanus Cervus“ 1910 m. ir dar daug kitų. Kaune gyvendamas ir dirbdamas sukūrė animacinius filmus su Ąžuolyne gyvenančiais vabalais. V. Starevičiaus garbei buvo sukurtas meninės dokumentikos filmas „Vabzdžių dresuotojas“. Jis buvo sukurtas 2008 metais. Lietuvoje buvo parodytas 2009 vasario 20 dieną. Šis filmas dalyvavo Berdiansko festivalio nevaidybinių filmų konkurse, buvo pripažintas geriausiu filmu ir apdovanotas didžiuoju prizu. V. Starevičius yra garsi asmenybė. Jis vadinamas Europos Voltu Disnėjumi.

Lankantis Rotušės aikštėje visada smagu pamatyti  šio kūrėjo veiklai  įamžinti sukurtas žiogo, skruzdės ir elniaragio skulptūras.

Lenkijos institutas Vilniuje / Instytut Polski w Wilnie

www.lenkijosinstitutas.lt
 
Anna Pilarczyk-Palaitis   
Tel.:    (8 5) 266 0668
El. paštas: anna.pilarczyk@lenkijosinstitutas.org
 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

http://www.lmnsc.lt  
Rasa Rutkauskienė
   
Tel.:     (8 5) 267 1930
El. paštas: rasa.rutkauskiene@lmnsc.lt

Organizatoriai neatsako už skelbiamos informacijos turinį bei už galimus trečiųjų šalių teisių pažeidimus. Atsakomybė už skelbiamos informacijos turinį tenka konkretaus projekto dalyviams